RSSD30250A47R0JB06
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RSSD30250A47R0JB06
Mfr.Part # : RSSD30250A47R0JB06
Manufacturer : Vishay / Sfernice
Description : ADJ PWR RES 47 OHM 280W CHAS MT
Stock : 6
Product Category : Adjustable Power Resistor
Adjustment Type : Slide
Mounting Type : Chassis Mount
Package / Case : Radial, 3 Lead, Tubular
Power (Watts) : 280 W
Product Status : Active
Resistance : 47 Ohms
Termination : Solder Lug
Tolerance : ±5%